A figyelem itt a gyakran ismételt kérdésekre összpontosul, beleértve az infravörös minden aspektusát, úgy, mint a kerámia és a kvarc elemek használatát az ipari folyamatokban. Amennyiben további technikai kérdései lennének, amelyekre itt nem kapott választ, várjuk kérdését az info@szinimpex.hu-ra.
Gyakran ismételt kérdések
William Herschel 1800-ban fedezte fel a hősugárzást (hőadó sugarakat), miközben a napsugarat egy prizma segítségével akarta megtörni. A hőmérő használata során arra lett figyelmes, hogy a látható, vörös tartományon túl a hőmérséklet emelkedni kezdett. A szemmel látható fény hullámhossztartománya 0.38 (ibolya) és 0.78 (vörös) mikron közé esik. Az ezt épp csak túllépő infravörös fényt pedig 0.78 és 1000 mikron (μm) között tesszük. A hőadó sugarak kifejezés később infravörösként lett használatos.
Tudományos értelemben, az infravörös hő az elektromágneses sugárzás egyfajta formája, hulláma. Az ipari hőhasználat során az elsődlegesen használt hullámhossz 0.78 – 1000 μm tartományba esik.
Az infravörös általánosan 3 tartományra osztható. Az egyes szakaszok határai a szakirodalomtól függően eltérhetnek, csakúgy, mint a megnevezésük is. Mi a Caeramicxnál a következő meghatározást követjük: Rövidhullámú infravörös vagy más néven közeli infravörös (NIR vagy IRA): 0.78 – 1.40 μm. Közepes hullámú infravörös vagy közép infravörös (MIR vagy IRB): 1.4 – 3. 0 μm. Hosszú hullámú infravörös vagy távoli infravörös (FIR vagy IRC): 3.0 – 1000 μm.
Az abszolút nulla (-273.15°C) fölött minden élőlény és élettelen dolog infravörös energiát sugároz, szóval általánosságban a válasz „nem”. Habár az infravörös képes annyi energiát termelni, hogy a molekulák mozgásba kerüljenek, ahhoz már nem elég, hogy a molekulákat szét is törje, vagy épp szétroncsolja, mint ahogyan azt a magasabb frekvencián sugárzó röntgen teszi. Az infravörös hő természetesen melegít fel mindent, amit ér. Ugyanakkora hosszadalmas, és a magas szintű infravörös sugárterhelés káros lehet. Okozhat égést is, ugyanúgy, mint bármi más hőforrás, például a tűz.
Az infravörös az energia egy olyan formája, amikor a térben a hullámok különböző frekvenciával mozognak. Az alacsonytól – amelyek a rádióhullámokat alkotják – a magas frekvenciákig – mint például a röntgen vagy gamma sugarak – a fénynek olyan spektrumával, amelyet a szemünk képes érzékelni.
A standard infrasugárzóknak a feszültsége 230V. Azonban a Ceramicx egyedi fűtőbetéteket is gyárt, igény szerinti feszültséggel és teljesítménnyel. Ez esetben az ár változik, és van egy minimum darabszám is a rendelés felvételéhez.
Az infravörös sugárzókat gyakran használják részleges vákuumban. Az infravörös technológia egyik előnye, hogy nincs szükség közegre a tárgy és a sugárzó között.
Ez igazából a felhasználástól függ, de általánosan a Ceramicx 100 – 200 mm-t ajánl statikus használatra. Az optimális távolság két dologtól függ: egyrészt a melegítendő elemek távolságától, másrészt a kívánt hőfoktól. Általában elmondható, hogy minél nagyobb a távolság, annál jobban szóródik szét a sugárzás, ami segít az egységes melegítésben. Ellenkező esetben, a kisebb távolságnál a hő egy pontban gyűlik össze, ami helyenként magas hőmérsékletet eredményez, máshol pedig alacsonyat.
Ha az anyag abszorpciós képességei ismertek, akkor használható a maximum sugárzási hullám is, így aszerint is ki lehet választani a kellő sugárzót. Amennyiben nem teljesen ismerjük a melegíteni kívánt anyag tulajdonságait, azt tanácsoljuk, hogy teszteljék le, hogyan viselkedik az anyag a különböző sugárzók hatására. Egy másik tényező, amit figyelembe kell venni, az az elvárt termikus válasz-reakció. Az ideális működési hőfok eléréséhez átlagosan 10-12 percre van szükségük a kerámia sugárzóknak, amit folyamatosan tartani tudnak. A kvarc sugárzóknak ennek az időnek a fele is elég, míg a wolfram és a halogén sugárzóknak a maximum hőmérséklet elérése csupán néhány másodpercbe telik.
A kerámiasugárzók normál felhasználási ideje, élettartama átlagosan 20.000 óra.
Az íves kerámia sugárzó kialakításának köszönhetően a sugárzás szétszóródik, így minél távolabb van a sugárzó az anyagtól, annál nagyobb területre szóródik a sugárzás. A laposnál a sugárzás kimenete egy irányba történik, ezért felhasználáskor a melegítendő anyagot minél közelebb kell tenni a sugárzóhoz.
Több szabályzó is elérhető a fűtőelemekhez (pl. beépített hőérzékelő, RTD, termisztor). Cégünk a K típusú hőérzékelőt javasolja a sugárzók kontrolálására, ami kompatibilis a megfelelő hőfokszabályzóval.
Valójában a távolság is a felhasználástól függően változik. Általában egységesebben melegíti a tárgyat kisebb távon a sugárzás. A Ceramicx a kerámia és a kvarc sugárzók esetében minimum 5 mm-t javasol.
További gyakran ismételt kérdések...
We have a limited supply of domestic heaters. Please contact sales@ceramicx.com for more details.
A válasz igen. Amikor egy vásárlónak a felhasználásból adódóan egyedi kialakítású sugárzóra vagy alkatrészre van szüksége, akkor is örömmel várjuk a megkereséseket, hogy együtt megoldást találhassunk.
Kérjük látogasson el a Ceramicx Solutions weboldalunkra további információkért.
A globális elosztó hálózatunkkal a Ceramicx képes az infravörös fűtőtermékek szállítására az egész világon. Ha többet szeretne megtudni, írjon nekünk e-mail-t az info@szinimpex.hu címre.
Az ajánlatkéréshez vagy megrendeléshez, rendelések nyomonkövetéséhez kötődő kérdésekkel kapcsolatban, kérjük vegye fel velünk a kontaktust az info@szinimpex.hu e-mail címen keresztül.
Igen. A Heatworks magazin legújabb kiadása tartalmazza a legfrissebb termékkalauzunkat. A sablonok és a műszaki adatok azonban a magazin megjelenése óta változhattak, ezért kérjük, ellenőrizze a termékoldalunkat a legfrissebb információkért.